Vă anunțăm că duminică, 12 iunie, va avea loc examenul de competențe lingvistice pentru adulți – HSK.

Cei ce vor sustine examenul HSK pentru nivelurile 2 si 4 trebuie sa ajunga la Institut la 8:30, intrucat la ora 9:00 va incepe examenul.

Cei ce vor sustine examenul HSK pentru nivelurile 1, 3 si 5 trebuie sa ajunga la Institut la 13:00, intrucat la ora 13:30 va incepe examenul.

Trebuie sa aveti la dumneavoastra: doua creioane 2B, o guma de sters, buletinul.

In cazul in care nu ati incarcat o fotografie pe formularul online sau fotografia nu este corespunzatoare (care nu este de tip pasaport), va rugam ca in ziua examinarii sa aduceti 1 fotografie tip pasaport.

Examenul va avea loc la sediul Institutului Confucius din strada Transilvaniei, nr. 6, sector 1.