7 iunie Sărbătoarea copiilor

Institutul Confucius a organizat în data de 7 iunie 2014 o sărbătoare dedicată copiilor, la Afi Palace, Zorkey Planet. În cadrul acestui eveniment, copiii români şi chinezi, care studiază la acest institut, au prezentat un frumos program artistic ce a constat în cele mai cunoscute cântece şi dansuri chinezeşti. Au urmat mai multe jocuri interactive, pentru care copiii au format echipe cu părinţii lor, mulţi dintre aceştia fiind ei înşişi cursanţi ai Institutului Confucius. Sărbătoarea copiilor s-a încheiat cu o paradă a rochiilor tradiţionale chinezeşti care i-au încântat pe cei prezenţi. Toţi participanţii la programul artistic, dar şi câştigătorii concursurilor au fost răsplătiţi cu premii şi surprize.

-+ã¼-- -+ã¼+² -+ã¼Â¦ -+ã¼Ê+